TSP740MR
TSP740MR
ПроизводительTruesemi
Партномер производителяTSP740MR
ОписаниеTransistors/Thyristors Truesemi TSP740MR
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Truesemi |
| Вес | 2.665 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10.5A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 400V |
| Power Dissipation (Pd) | 193.6W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 510mΩ@10V,5.5A |
