TSU5N65M
TSU5N65M
ПроизводительTruesemi
Партномер производителяTSU5N65M
ОписаниеTransistors/Thyristors Truesemi TSU5N65M
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Truesemi |
| Вес | 0.6 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 650V |
| Power Dissipation (Pd) | 58W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3Ω |
