LSGN04R025
LSGN04R025
ПроизводительLONTEN
Партномер производителяLSGN04R025
ОписаниеTransistors/Thyristors LONTEN LSGN04R025
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | LONTEN |
| Вес | 0.141 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 120A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 57.6W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.2V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5mΩ@4.5V,20A |
