LSGN06R036HWB
LSGN06R036HWB
ПроизводительLONTEN
Партномер производителяLSGN06R036HWB
ОписаниеTransistors/Thyristors LONTEN LSGN06R036HWB
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | LONTEN |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 83A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3511pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 57W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 67pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.6mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 48nC@10V |
