LSGNE04R075WB
LSGNE04R075WB
ПроизводительLONTEN
Партномер производителяLSGNE04R075WB
ОписаниеTransistors/Thyristors LONTEN LSGNE04R075WB
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | LONTEN |
| Вес | 0.053 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 39A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 693pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 24W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 39.5pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 7.5mΩ@10V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 15.5nC@10V |
