LSH65R1K5HT
LSH65R1K5HT
ПроизводительLONTEN
Партномер производителяLSH65R1K5HT
ОписаниеTransistors/Thyristors LONTEN LSH65R1K5HT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | LONTEN |
| Вес | 0.691 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 3A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 650V |
| Power Dissipation (Pd) | 30W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.5Ω@10V,1.5A |
