LSH65R380GT
LSH65R380GT
ПроизводительLONTEN
Партномер производителяLSH65R380GT
ОписаниеTransistors/Thyristors LONTEN LSH65R380GT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | LONTEN |
| Вес | 0.694 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 11A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1068pF@100V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 650V |
| Power Dissipation (Pd) | - |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4.5V@0.25mA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 1.8pF@100V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 0.38Ω@10V,5.5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 23nC@10V |
