LSH70R1KGT
LSH70R1KGT
ПроизводительLONTEN
Партномер производителяLSH70R1KGT
ОписаниеTransistors/Thyristors LONTEN LSH70R1KGT
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | LONTEN |
| Вес | 0.684 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 7A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 700V |
| Power Dissipation (Pd) | 50W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4.5V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.08Ω@10V,2A |
