LNC7N65
LNC7N65
ПроизводительLONTEN
Партномер производителяLNC7N65
ОписаниеTransistors/Thyristors LONTEN LNC7N65
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | LONTEN |
| Вес | 2.72 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 7A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 650V |
| Power Dissipation (Pd) | 100W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 1.4Ω@10V,3.5A |
