EMB12P03V
EMB12P03V
ПроизводительEMC
Партномер производителяEMB12P03V
ОписаниеTransistors/Thyristors EMC EMB12P03V
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | EMC |
| Вес | 0.103 |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 21A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 12mΩ@10V,13A |
