EMB17A03G
EMB17A03G
ПроизводительEMC
Партномер производителяEMB17A03G
ОписаниеTransistors/Thyristors EMC EMB17A03G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | EMC |
| Вес | 0.2 |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 17mΩ@10V,10A |
