EMB20P03V
EMB20P03V
ПроизводительEMC
Партномер производителяEMB20P03V
ОписаниеTransistors/Thyristors EMC EMB20P03V
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | EMC |
| Вес | 0.097 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 18A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1407pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 164pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 20mΩ@10V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 20.3nC@10V |
