EMBA5P06J
EMBA5P06J
ПроизводительEMC
Партномер производителяEMBA5P06J
ОписаниеTransistors/Thyristors EMC EMBA5P06J
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | EMC |
| Вес | 0.038 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 2.2A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1032pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 800mW |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 48pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 150mΩ@10V,2A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 12.3nC@10V |
