EMF03N02HR
EMF03N02HR
ПроизводительEMC
Партномер производителяEMF03N02HR
ОписаниеTransistors/Thyristors EMC EMF03N02HR
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | EMC |
| Вес | 0.216 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 71A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 35W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.8mΩ@10V,15A |
