EMF20A02G
EMF20A02G
ПроизводительEMC
Партномер производителяEMF20A02G
ОписаниеTransistors/Thyristors EMC EMF20A02G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | EMC |
| Вес | 0.22 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 6A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 560pF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 150pF@10V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 20mΩ@4.5V,6A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 8.5nC@4.5V |
