AMA460N-TI-PF
AMA460N-TI-PF
ПроизводительAnalog Power
Партномер производителяAMA460N-TI-PF
ОписаниеTransistors/Thyristors Analog Power AMA460N-TI-PF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | Analog Power |
| Вес | 0.047 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 8.7A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 27mΩ@10V,6.9A |
