HSY1502
HSY1502
ПроизводительHUASHUO
Партномер производителяHSY1502
ОписаниеTransistors/Thyristors HUASHUO HSY1502
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | HUASHUO |
| Вес | 1 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | N-Channel |
| configuration | - |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 28pF |
| Pd- Power Dissipation | 600W |
| RDS(on) | 4mΩ@10V |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 255A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4V@250uA |
| Input Capacitance(Ciss) | 8.66nF |
| Output Capacitance(Coss) | 720pF |
| Gate Charge(Qg) | 128nC@10V |
