IRLML0060
IRLML0060
ПроизводительHUASHUO
Партномер производителяIRLML0060
ОписаниеTransistors/Thyristors HUASHUO IRLML0060
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | HUASHUO |
| Вес | 0.027 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 3A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 511pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 25pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 80mΩ@10V,2A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 5nC@4.5V |
