VS3P07C
VS3P07C
ПроизводительVSS
Партномер производителяVS3P07C
ОписаниеTransistors/Thyristors VSS VS3P07C
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | VSS |
| Вес | 0.15 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 37A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.76nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 25W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 345pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 8mΩ@10V,10A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 28nC@10V |
