SFG08R06DF
SFG08R06DF
ПроизводительORIENTAL SEMI
Партномер производителяSFG08R06DF
ОписаниеTransistors/Thyristors ORIENTAL SEMI SFG08R06DF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ORIENTAL SEMI |
| Вес | 0.5 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 100A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3869.9pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 80V |
| Power Dissipation (Pd) | 148W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 50.9pF@40V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6.5mΩ@10V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 55.2nC@10V |
