SFG100N08PF
SFG100N08PF
ПроизводительORIENTAL SEMI
Партномер производителяSFG100N08PF
ОписаниеTransistors/Thyristors ORIENTAL SEMI SFG100N08PF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ORIENTAL SEMI |
| Вес | 2.4 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 100A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4242pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 80V |
| Power Dissipation (Pd) | 148W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 4V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 84.1pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6.5mΩ@10V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 53.2nC@10V |
