SFS06R03DF
SFS06R03DF
ПроизводительORIENTAL SEMI
Партномер производителяSFS06R03DF
ОписаниеTransistors/Thyristors ORIENTAL SEMI SFS06R03DF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ORIENTAL SEMI |
| Вес | 0.5 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 160A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 5377pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 168W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 77.7pF@25V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 3.5mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 66.1nC@10V |
