SFS06R06PF
SFS06R06PF
ПроизводительORIENTAL SEMI
Партномер производителяSFS06R06PF
ОписаниеTransistors/Thyristors ORIENTAL SEMI SFS06R06PF
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ORIENTAL SEMI |
| Вес | 2.25 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | - |
| Continuous Drain Current (Id) | 70A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2136pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 87W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 10.6pF@50V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 6mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 30nC@10V |
