SFS08R07GF
SFS08R07GF
ПроизводительORIENTAL SEMI
Партномер производителяSFS08R07GF
ОписаниеTransistors/Thyristors ORIENTAL SEMI SFS08R07GF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ORIENTAL SEMI |
| Вес | 0.19 |
| Operating Temperature | -55℃~+175℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 53.9pF |
| Pd- Power Dissipation | 87W |
| RDS(on) | 7mΩ@10V,12A |
| Drain to Source Voltage | 80V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+175℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 64A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 2.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 2.028nF |
| Gate Charge(Qg) | 28.9nC@10V |
