SFS15R10GNF
SFS15R10GNF
ПроизводительORIENTAL SEMI
Партномер производителяSFS15R10GNF
ОписаниеTransistors/Thyristors ORIENTAL SEMI SFS15R10GNF
DatasheetDatasheet
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ORIENTAL SEMI |
| Вес | 0.19 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 175pF@25V |
| Pd- Power Dissipation | 160W |
| RDS(on) | 10mΩ@10V,20A |
| Drain to Source Voltage | 150V |
| Number | One N-channel |
| Operating Junction Temperature Range | -55℃~+150℃ |
| Current - Continuous Drain(Id) | 80A |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)) | 4.5V |
| Input Capacitance(Ciss) | 5.132nF |
| Gate Charge(Qg) | 70nC@10V |
