ET4946
ET4946
ПроизводительETERNAL
Партномер производителяET4946
ОписаниеTransistors/Thyristors ETERNAL ET4946
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ETERNAL |
| Вес | 0.111 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 6.5A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 980pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.6V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 62pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 26mΩ@10V,6.5A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 28nC@10V |
