ET6206
ET6206
ПроизводительETERNAL
Партномер производителяET6206
ОписаниеTransistors/Thyristors ETERNAL ET6206
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ETERNAL |
| Вес | 0.053 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 53A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4.2nF@10V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 30W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 500mV@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 512pF@10V |
