ET6310A
ET6310A
ПроизводительETERNAL
Партномер производителяET6310A
ОписаниеTransistors/Thyristors ETERNAL ET6310A
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ETERNAL |
| Вес | 0.132 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 120A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.1nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 78W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 172pF@15V |
