ET6460T
ET6460T
ПроизводительETERNAL
Партномер производителяET6460T
ОписаниеTransistors/Thyristors ETERNAL ET6460T
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ETERNAL |
| Вес | 0.129 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 65A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 975pF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 48W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.6V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 29pF@20V |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 14nC@10V |
