ET8810
ET8810
ПроизводительETERNAL
Партномер производителяET8810
ОписаниеTransistors/Thyristors ETERNAL ET8810
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ETERNAL |
| Вес | 0.068 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 7.5A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 740pF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 0.55V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 110pF |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 9nC@10V |
