EV3401-G
EV3401-G
ПроизводительETERNAL
Партномер производителяEV3401-G
ОписаниеTransistors/Thyristors ETERNAL EV3401-G
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | ETERNAL |
| Вес | 0.086 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃@(Tj) |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 4.2A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.325nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 140pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 53mΩ@10V,4.2A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 27.8nC@10V |
