FKBB3014
FKBB3014
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKBB3014
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKBB3014
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.192 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 37A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 896pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 26W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 108pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 12mΩ@10V,15A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 9.82nC@4.5V |
