FKD4004
FKD4004
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKD4004
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKD4004
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.5 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 42A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.314nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 34.7W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 88pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 11.5mΩ@10V,20A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 10.7nC@4.5V |
