FKD4006
FKD4006
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKD4006
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKD4006
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.525 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 60A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.332nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 44.6W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 138pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 7.5mΩ@10V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 18.8nC@4.5V |
