FKD4115
FKD4115
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKD4115
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKD4115
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.51 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 52A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3.5nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 52.1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 222pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 13mΩ@4.5V,12A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 27.9nC@4.5V |
