FKD4903
FKD4903
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKD4903
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKD4903
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.468 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel + 1 P-Channel |
| configuration | Common Drain |
| Continuous Drain Current (Id) | 20A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.004nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 31.3W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 80pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 65mΩ@4.5V,4A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 9nC@4.5V |
