FKD6040
FKD6040
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKD6040
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKD6040
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.51 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 112A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 4706pF@48V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 104W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1.2V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 245pF@48V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5.2mΩ@10V,30A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 75nC@10V |
