FKN0107
FKN0107
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKN0107
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKN0107
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.408 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 900mA |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 553pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 100V |
| Power Dissipation (Pd) | 1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 20pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 0.65Ω@4.5V,0.4A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 4.5nC@4.5V |
