FKS4113
FKS4113
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKS4113
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKS4113
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.274 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 7.5A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.004nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 3.1W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 80pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 40mΩ@4.5V,3A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 9nC@4.5V |
