FKS6115
FKS6115
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKS6115
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKS6115
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.27 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Continuous Drain Current (Id) | 11A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 3635pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | null |
| Power Dissipation (Pd) | 5.2W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 141pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 25mΩ@4.5V,8A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 25nC@4.5V |
