FKUC2301
FKUC2301
ПроизводительFETek
Партномер производителяFKUC2301
ОписаниеTransistors/Thyristors FETek FKUC2301
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | FETek |
| Вес | 0.052 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 3.3A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 677pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 20V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.4W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 600mV@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 73pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 135mΩ@2.5V,2A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 10.1nC@4.5V |
