STN4488L
STN4488L
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTN4488L
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STN4488L
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.24 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 20A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 6.8nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 20W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 540pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 5.2mΩ@4.5V,18A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 112nC@10V |
