STN4526
STN4526
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTN4526
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STN4526
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.379 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 850pF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 75pF@20V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 31mΩ@4.5V,8A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 14nC@4.5V |
