STN454D
STN454D
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTN454D
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STN454D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.928 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 12A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 850pF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 50W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 75pF@20V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 30mΩ@4.5V,6A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 11nC@10V |
