STN4828
STN4828
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTN4828
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STN4828
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.23 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 890pF@30V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.6W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 49pF@30V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 30mΩ@10V |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 10nC@5V |
