STN4900
STN4900
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTN4900
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STN4900
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.21 |
| Type | 1 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 5.3A |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 60V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | - |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | - |
