STN4920
STN4920
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTN4920
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STN4920
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.22 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 2 N-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 7.2A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 450pF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 1.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 3V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 38pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 36mΩ@4.5V,6A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 30nC@10V |
