STP413D
STP413D
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP413D
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP413D
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 1.925 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 12A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 900pF@20V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 40V |
| Power Dissipation (Pd) | 50W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 115pF@20V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 52mΩ@4.5V,8A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 16.5nC@10V |
