STP4407
STP4407
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP4407
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP4407
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 0.277 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 2.5nF@15V |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.5W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 2.5V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 302pF@15V |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 24mΩ@4.5V,6A |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 30nC@15V |
