STP4435
STP4435
ПроизводительSTANSON Tech.
Партномер производителяSTP4435
ОписаниеTransistors/Thyristors STANSON Tech. STP4435
Характеристики
| Параметр | Значение |
|---|---|
| Категория | МОП-транзисторы |
| Производитель | STANSON Tech. |
| Вес | 1.502 |
| Operating Temperature | -55℃~+150℃ |
| Type | 1 Piece P-Channel |
| Continuous Drain Current (Id) | 10A |
| Input Capacitance (Ciss@Vds) | 1.65nF |
| Drain Source Voltage (Vdss) | 30V |
| Power Dissipation (Pd) | 2.8W |
| Gate Threshold Voltage (Vgs(th)@Id) | 1V@250uA |
| Reverse Transfer Capacitance (Crss@Vds) | 235pF |
| Drain Source On Resistance (RDS(on)@Vgs,Id) | 22mΩ@10V |
| Total Gate Charge (Qg@Vgs) | 24nC |
